Rozrostli jsme se

Tak a je to tady. Naše nová skladovací a výrobní hala s označením „A“ je po devíti měsících budování na světě! Oněm devíti měsícům předcházel nejen nápad na rozšíření a následná projektová dokumentace, ale také stavba první části projektu – skladovací hala s označením „B“. Ta byla dokončena již v roce 2018.

Půdorysná plocha nové haly čítá necelých 1 000 m2 a je vybavena moderním skladovým systémem s pohyblivými regály, které pojmou až 2 600 palet o váze každé palety 800 kg. V současné době je instalována první část regálového systému s kapacitou 1 530 palet. Ovšem na rozdíl od první haly bude nová hala sloužit nejen ke skladovacím, ale také k výrobním účelům.

Jaké jste při stavbě haly využili nové technologie, resp. jak jste zohlednili ekologii a ekonomiku celé stavby i následného provozu?

„Konstrukce nové haly byla projektována na vyšší zatížení střechy a proto jsme ji mohli využít k umístění FVE panelů. Prostory haly jsou vytápěny tepelnými čerpadly technologie vzduch/vzduch a uvnitř celé haly je instalované úsporné LED osvětlení.“, vysvětluje Ing. Milan Suchý, Technický a investiční ředitel společnosti.

„Za důležitý aspekt následné výroby považuji i centralizované balení rozdělovačů na jedno místo. Finanční i časovou úsporu nám umožní nově instalovaný válečkový dopravník, který propojí všechna montážní pracoviště.“, dodává Milan Suchý.

Co vybudování haly A přinese?

Vybudování nové haly nám už teď přineslo navýšení skladovacích prostor o 1 530 paletovacích míst. Tím, že se do haly kompletně přesune montáž rozdělovačů, počítáme i s nárůstem montážních pracovišť a potažmo i montážních pracovníků až o 100 % oproti stávajícímu stavu. Toto by nám do budoucna mělo zároveň umožnit rozšířit výrobní kapacitu až o 110 %.

A jaký „osud“ teď čekají volné prostory v hale C?

Uvolněná část v hale C poslouží k navýšení prostor pro expediční sklad a oddělení velkoobjemových zásilek. Z tohoto místa se předpokládá balení a distribuce především paletových zásilek s rozdělovači, skříněmi pro rozdělovače, dřezy a pravděpodobně i s dalším velkoobjemovým sortimentem.

Nechme se překvapit, zda blízká či vzdálenější budoucnost přinese nějakou další expanzi Novaservisu, ať už na poli rozšiřování prostor, prodeje či sortimentu;-).

Nové hale přejeme maximální využití a pracovníkům radost z práce v nových prostorách.

  

 

NAPIŠTE NÁM
* povinné údaje
Zavřít

Přihlášení