Jak šetřit vodou

Několik tisíc korun ročně vypouštíme společně s pitnou vodou bez využití do kanalizace. Přitom tyto peníze lze poměrně jednoduše ušetřit

 

Není to žádná věda, stačí popřemýšlet a využít moderní vodovodní baterie. Investice se poměrně rychle vrátí a úspory se budou časem zvyšovat, protože cena vody jde každý rok o několik procent nahoru. Například nyní je na pětinásobku toho, co stála před dvaceti lety.

Jak lze ušetřit?
Tak počítejte: Jeden člověk spotřebuje denně zhruba 90 litrů vody, což je 32 kubíků za rok. Přepočteno na peníze je to 2,5 tisíce korun, protože průměrná cena za kubík vody se nyní pohybuje kolem 77 korun za kubík. V případě čtyřčlenné rodiny se dostáváme na 10 tisíc korun ročně. K tomu ještě započítejte náklady na ohřev, které jsou oproti studené vodě nejméně trojnásobné, a dostanete se na 17 500 korun.

Nejméně čtvrtinu této částky – přes čtyři tisíce korun – ušetříte, když využijete vodovodní baterie s úspornými ECO kartušemi. Pokud si tedy rodina pořídí například špičkové české vodovodní baterie METALIA 56 od firmy Novaservis, nejpozději do tří let se jí náklady vrátí. A úspory lze ještě zvýšit díky moderním perlátorům, které rovnoměrně smíchají vodu se vzduchem tak, že zachovávají komfort mytí, ale výrazně snižují spotřebu vody.

Tyto novinky oceníte především v době, kdy se vodoměry otáčejí nejrychleji – při koupání, sprchování či umývání nádobí pod tekoucí vodou.
 
EKO kartuše snižují plýtvání vodou o 1/2
Vodovodní baterie vybavené EKO kartuší omezují plýtvání teplou i studenou vodou. Díky zarážce v ovládání průtoku se při běžném používání snižuje množství spotřebované vody až o polovinu.

Díky dvěma polohám ovládání průtoku se při běžném používání snižuje množství spotřebované vody až o polovinu. Moderní perlátory dokážou ušetřit až padesát procent vody díky tomu, že ji namíchají se vzduchem tak, aniž by utrpěl komfort mytí či sprchování.

 

NAPIŠTE NÁM
* povinné údaje
Zavřít

Přihlášení